Kibernetinės atakos ir rizikos valdymas
Kibernetinės atakos tampa vis didesne grėsme organizacijoms. Rizikos valdymas šioje srityje yra privaloma priemonė, kad būtų apsaugota organizacijos veikla nuo didelių nuostolių. Siekiant efektyviai valdyti kibernetines rizikas, reikia imtis tam tikrų efektyvių priemonių. Nacionalinis saugumo centras nurodo, kad šios rizikos yra dažnai organizacijose pasireiškiančios:
Duomenų nutekėjimai. Nepageidaujami asmenys gali patekti į organizacijos sistemą ir pavogti arba nutekinti konfidencialią informaciją, tokią kaip klientų duomenys, finansiniai duomenys ar verslo strategijos.
Sistemos pažeidžiamumas. Pasenusios programinės įrangos arba neapibrėžtos saugumo politikos gali padidinti sistemos pažeidžiamumą ir palengvinti įsilaužimo galimybes.
Phishing (žūklės) atakos. Įsilaužėliai gali naudoti socialinę inžineriją, siekdami gauti jūsų darbuotojų slaptažodžius ir kitą jautrią informaciją, kurią vėliau gali panaudoti savo tikslams.
Kaip organizacijos turėtų apsisaugoti ir kokių veiksmų imtis?
Pirmiausiai svarbu paminėti, kad organizacijos vadovai ir darbuotojai būtų informuoti apie kibernetines grėsmes ir būtų sąmoningi dėl saugumo taisyklių ir praktikų, todėl Rizikos Partneriai rekomenduoja apmokyti darbuotojus ir įvesti tam tikrą politiką organizacijose. Organizacijos turi turėti išsamius saugumo politikos dokumentus, kuriuose būtų aprašytos priemonės ir procedūros kibernetinės saugos užtikrinimui.
Organizacijoms būtina nuolat stebėti sistemos pažeidžiamumus ir taikyti atnaujinimus bei sutvarkyti rastus neatitikimus ar pažeidžiamumus. Taip pat Rizikos Partneriai rekomenduoja savo veikloje naudoti stiprius slaptažodžius, tiek prisijungiant prie organizacijos veiklos sistemų, tiek naudojant komunikacines programas. Reikia įvesti stiprius slaptažodžius, juos reguliariai keisti ir naudoti dviejų lygių autentifikaciją, nes tik taip galime valdyti rizikas.
Efektyvios rizikos valdymo priemonės galėtų būti, vienos iš šių, kad organizacijai svarbu reguliariai kurti duomenų atsargines kopijas, kad būtų galima atkurti informaciją po kibernetinės atakos. Taip pat organizacijos paskirti darbuotojai privalo identifikuoti, kokius tinkamus apsaugos įrankius naudoti, tokius kaip ugniasienės, antivirusinės programos ir el. pašto filtravimas, kurie galėtų apsaugoti nuo kibernetinių grėsmių.
Taigi, efektyvus rizikos valdymas kibernetinės saugos srityje yra būtina organizacijų užduotis. Tai padeda išvengti didelių nuostolių, organizacijos veiklos sutrikimų ir reputacijos žalos. Todėl rekomenduojama imtis minėtų priemonių ir užtikrinti, kad organizacija būtų apsaugota nuo kibernetinių atakų.
ISO 31000
Certified
DCRO Certified In Cyber Risk Governance