Trečiųjų šalių rizikų valdymas ir kibernetinė sauga
Šiandieninėje verslo aplinkoje, kur technologijos greitai keičia mūsų darbo būdus, kibernetinė sauga yra aukščiausiame įmonių prioritetų sąraše. Kibernetinė rizika apima bet kokias grėsmes, kurios gali pakenkti organizacijos informaciniams ištekliams arba duomenų srautams, o šios grėsmės gali atsirasti ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Viena iš tokių išorės grėsmių šaltinių – trečiosios šalys. Trečiosios šalys, tai partneriai ar paslaugų teikėjai, kurie prisideda prie organizacijos veiklos, tačiau nėra jos tiesioginiai darbuotojai. Nors tokių šalių įtraukimas gali atnešti lankstumo ir operacinio veiksmingumo, bet taip pat kelia papildomą kibernetinės rizikos lygį, nes trečiųjų šalių informacinės sistemos gali tapti silpnosios vietos įmonės saugumo grandinėje. Todėl svarbu, kad kiekviena įmonė turėtų aiškiai suformuluotą trečiųjų šalių kibernetinės rizikos politiką, kuri būtų integruota į bendrą įmonės kibernetinės rizikos valdymo strategiją. Tokia politika turėtų apimti griežtus duomenų prieigos, sutarčių bei atsakomybės aspektus, taip pat reguliarų partnerių saugumo patikrinimą. Strateginis trečiųjų šalių kibernetinės rizikos valdymas yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja nuolatinės dėmesio ir resursų investicijos.
Tai apima:
išsamų trečiųjų šalių vertinimą prieš pradedant bendradarbiavimą ir reguliarius esamų partnerių patikrinimus;
aiškias ir skaidrias sutartis, nustatančias atsakomybes, duomenų tvarkymą ir incidentų atsakymo procedūras;
nuolatinį mokymąsi ir adaptaciją prie kintančių kibernetinės saugos grėsmių, taip pat glaudų bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis ir pramonės ekspertais.
Baigiant, trečiųjų šalių kibernetinės rizikos valdymas yra sudėtingas, bet būtinas procesas, leidžiantis organizacijoms efektyviai išnaudoti išorinius išteklius, tuo pačiu neprarandant dėmesio į kibernetinio saugumo prioritetus.
ISO 31000:2018
certified
DCRO Certified in Cyber Risk Governance